Patriotyczny tydzień w oddziałach przedszkolnych

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, obchodzona w całym kraju, była również uroczyście świętowana w belskich oddziałach przedszkolnych.

  Treści patriotyczne to piękne, ale i zarazem trudne informacje. Podczas tygodnia patriotycznego staraliśmy się jednak, aby każdy przedszkolak - stosownie do swojego wieku – był zaangażowany w różne działalności związane z tematyką o naszej Ojczyźnie.

   I tak począwszy od poniedziałku, tworzyliśmy piękne prace plastyczne, na których utrwalaliśmy wizerunki symboli narodowych. Wykonywane były oczywiście flagi, godło, mapa Polski. Każdego dnia w grupach, śpiewaliśmy patriotyczne piosenki. W środę odbył się marsz patriotyczny. Przedszkolaki udały się z flagami oraz biało-czerwonymi serduszkami przed Urząd Gminy. Spacerując ulicami Belska Dużego wiwatowaliśmy: „Polska!” i „Jestem Polką/Polakiem!” W czwartek najstarsze przedszkolaki z oddziałów „0”, pod kierunkiem pań: Alicji Makarskiej oraz Haliny Łaski, przygotowały dla młodszych kolegów i koleżanek uroczysty, patriotyczny apel. W piątek zaś braliśmy udział w dwóch ważnych wydarzeniach: biliśmy rekord śpiewania hymnu (dzieci 6-letnie) a wieczorem wystąpiliśmy w akademii  „Dla Niepodległej” śpiewając pieśń „Co to jest niepodległość?” (grupa dzieci 3-, 4- i 5-letnich). Jesteśmy pewni, że to doniosłe wydarzenie w historii naszego państwa, zostanie w pamięci naszych przedszkolaków :)