Dni Rodziny w oddziałach przedszkolnych w Belsku Dużym

Dni 7 i 8 czerwca 2018r. upłynęły w oddziałach przedszkolnych pod znakiem Święta Mamy i Taty. 7 czerwca w starszych oddziałach przedszkolnych odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Dzieci przygotowane przez wychowawczynie panie: Alicję Makarską, Halinę Łaski i Magalenę Kośkę przedstawiły pouczająca  scenkę pt. "Żabka, która miała marzenie”. 

   Przedszkolaki w pięknej scenerii i barwnych strojach zaprezentowały swoje zdolności aktorskie. Kolejna grupa występujących artystów złożyła życzenia rodzicom recytując wiersze o mamie i tacie, które były przeplatane piosenkami. Na zakończenie dzieci wręczyły ukochanym rodzicom upominki ozdobione samodzielnie. Rodzice również przygotowali słodka niespodziankę dla swoich pociech.  Tego dnia nie zabrakło miłych gestów, słów  i wzruszeń.

   Kolejnego dnia świętowano Dzień Rodziny w Gr, I i II.  Uroczystość ta, składała się z dwóch części. W pierwszej z nich na scenie zaprezentowały się dzieci trzy- i czteroletnie. Występ zawierał m.in. taniec dziewcząt z pomponami, taniec chłopców "Zorba" oraz okolicznościowe wiersze i piosenki. Niewątpliwie nowym akcentem okazał się film, w którym przedszkolaki wypowiadały się na temat rodziny. Zebranych wzruszyła również prezentacja multimedialna ze zdjęciami rodzin naszych milusińskich.  Przedstawienie było urozmaicone konkurencjami z udziałem dzieci i rodziców. Przedszkolaki węczyły rodzicom personalizowane upominki, uprzednio śpiewając "Sto lat!". Druga część spotkania odbyła się w plenerze - tam zorganizowano piknik rodzinny. Poczęstunek składał się ze słodkości oraz pieczonych kiełbasek na grillu. Biesiada przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze. Spotkanie było okazją to spędzenia czasu w gronie rodzinnym, rozmów, zabawy. To był bardzo udany Dzień Rodziny!