Smacznie, zdrowo - po prostu "kanapkowo"

    Treści o tematyce zdrowotnej poruszane są w przedszkolu bardzo często i przy różnych okazjach. Nieustannie dbamy o higienę, wdrażamy również elementy zdrowego stylu życia. Nasi podopieczni zachęcani są do picia wody, zdrowych soków i do jedzenia wartościowych posiłków.

   Doskonałą okazją do połączenia teorii i praktyki były kwietniowe zajęcia w Gr. II, podczas których przedszkolaki samodzielnie przygotowywały kanapki. Smaczne produkty zostały dostarczone przez rodziców. Dzieci z wielkim entuzjazmem przystąpiły do pracy. Dla wielu czterolatków posmarowanie pieczywa masełkiem było ogromnym wyzwaniem – niektórzy robili to po raz pierwszy!

   Każdy przedszkolak samodzielnie komponował składniki na własną kanapkę, pamiętając o zawarciu jak największej ilości warzyw. Dużym powodzeniem cieszyły się rzodkiewki, ogórki, pomidory i sałata!

   Naturalnie przed przystąpieniem do pracy, zadbaliśmy o higienę i założyliśmy fartuszki a powstałymi kanapkami poczęstowaliśmy panie dyrektor i panie z pozostałych grup. To był „smaczny dzień”!

                                                                                                                                                                                           Magdalena Woźniak